1989 Ekim, Konya-Karaman doğumluyum.

 

Osteogenesis imperfecta, Tip 3 hastasıyım. Hastalığımdan, ve dönemin lise öğretmenlerinin, benim gibi birini okullarında istememesinden dolayı, liseye gidemedim ve “Açık Öğretim Lise”sinde okuyorum. Fakat, şu aralar nedense istemsizce okumaya ara verdim ama sanırım devam edeceğim. Nedenine gelirsek; bende kalsın.

Tam bir video oyunları ve teknoloji hastasıyım.. Az çok web tasarımcıyım.. Az çok php/html/css kodlama biliyorum. Amatör olarak Rap, Hip-Hop, R&B tarzlarında müzik altyapıları yapıyorum.

Daha önce, 2009 yılında “RapRecords.org” isimli “Rap Müzik Haber Sitesi” ve 2011 yılında da “OyunHarabesi.com” isimli “Video Oyunları ve Teknoloji Haber Sitesi”ni kurdum fakat destek göremeyince, sitelerimi faaliyete geçiremedim. Şubat 2013 itibari ile “FragTurk.com”da editör ve yazar olarak yazılar yazmaya başladım. Ayrıca yine 2013 yılının Şubat Ayı itibari ile 2007’de açılan, 2010 ve 2011’de olmak üzere, iki yıl üst üste “EA Community Award” (EA Topluluk Ödülü) kazanan, “Crytek” isimli oyun yapım şirketin “Türkiye Resmi Topluluk Sitesi” olan “CryTurkiye.com” sitesinin, yeni versiyonunun yapımını üstlendim ve bu sitede yöneticilik ve editörlük yaptım. Aralık 2013 itibari ile haber editörlüğü yaptığım FragTurk.com’daki yazarlığımdan ayrıldım ve ardından sitemiz ilgi göremeyince kapandı. Daha sonra “ExtraOyuncu.com” sitesinde, bir süre haber editörlüğü yaptım. Oyun projelerime daha da yoğunlaşmak nedeni ile yazarlığıma, süresiz ara vermiş bulunmaktayım.

Bundan 2 yıl öncesine kadar da, CryENGINE 3 Free SDK ve CryENGINE 2 Mod SDK öğrenmeye çalıştım. “Crysis” isimli oyuna “İstanbul” modu yapmayı planladım fakat buna da destek göremeyince, mod yapımını iptal ettim. Şu sıralarda, kuzenim ile birlikte bağımsız bir şekilde, kimseden destek almadan, Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanarak, bir bilgisayar oyunu projesi üzerinde çalışıyoruz. Amacım, Türk Oyun Sektörünü, tüm Dünya’ya tanıtmak ve yaymaktır. Tıpkı “Crytek” gibi…

Bunlar dışında, siyasete de yoğun bir ilgim var fakat zaman ve hayat şartları ne gösterir bilemiyorum. Bekleyip göreceğiz.

 

Şimdilik bu kadar.. Yeni gelişmeler oldukça buraya yazacağım.

 

Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın. :’)